Satysfakcjonu...

Satysfakcjonująca informacja

Satysfakcjonująca informacja w prasie „Pięć milionów unijnej kasy dla szkół w powiecie sztumskim”

„W Starym Targu unijne pieniądze będą wykorzystane na rozbudowę Szkoły Podstawowej w Szropach. Gmina otrzymała na ten cel blisko 2,3 miliona złotych zł.
– Czterokrotnie już staraliśmy się uzyskać dofinansowanie w Urzędzie Marszałkowskim i w końcu udało nam się – mówi Wiesław Kaźmierski, wójt gminy Stary Targ.
Rozbudowa placówki oświatowej w Szropach polegać będzie na połączeniu trzech budynków w jeden. W planach starotarskich samorządowców jest dobudowanie przy okazji dodatkowych sal lekcyjnych.
– Myślę, że przetarg na wyłonienie wykonawcy powinniśmy rozpisać jeszcze pod koniec tego roku – mówi Wiesław Kaźmierski. – W takiej sytuacji moglibyśmy przystąpić do prac budowlanych już na wiosnę. Nie będą one kolidowały z zajęciami szkolnymi. Takie roboty pozostawimy do wykonania w czasie wakacji.
”/Dziennik Bałtycki/