"Obchody Świę...

„Obchody Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, wręczenie nagród w konkursach” – 30 kwietnia 2024 r.

„Obchody Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, wręczenie nagród w konkursach”.
W naszej szkole obchodziliśmy uroczystość Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
W tym roku święto uczciliśmy nie tylko apelem.
Aby podkreślić wagę tego wydarzenia nauczycielka historii p. Dorota Pawłowska i nauczycielka plastyki p. Katarzyna Parafiniuk zorganizowały konkursy dotyczące Konstytucji 3 Maja.
Na apelu uczniowie naszej szkoły przypomnieli historię Uchwalenia Konstytucji oraz zaśpiewali radosną pieśń -„Mazurek 3 maja – Witaj majowa jutrzenko”.
Po części artystycznej nastąpiło wręczenie nagród za udział w konkursach.
W konkursie wiedzy o Konstytucji 3 Maja, przygotowanym przez p. Dorotę
1 miejsce zdobyła Emilia McArtur, 2 miejsce- Patrycja Strąk, 3 miejsce-Szymon Kosater, wyróżnienie otrzymała Amelia Kuch.
W konkursie plastycznym pt.”Stwórz Lapbook dotyczący Konstytucji 3 Maja”
1 miejsce zajęła Patrycja Strąk, 2 miejsce zajęła Danuta Michniewicz.
Trzeba podkreślić, że prace uczennic wyróżniały się nie tylko pod względem artystycznym, ale były wykonane z dużą starannością, zarówno pod względem estetycznym jak i merytorycznym.
Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym, życzymy dalszych sukcesów.
/Opracowała K. Parafiniuk/