Szkolne obcho...

  • Dołącz do nas

Szkolne obchody Święta Ziemi – 21 kwietnia 2017 r.

Dnia 21.04.2017 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Ziemi, który przypada 22 kwietnia. Z tej okazji odbył się krótki apel przygotowany przez chętnych uczniów z klasy V oraz kółko ekologiczno- przyrodnicze. Następnie uczniowie wykonywali w klasach projekty pod kierunkiem wychowawców. Były to zwierzaki ze śmieci, ze starego sprzętu coś nowego oraz  stroje ekologicznie ( strój do ślubu, zwierzątko oraz strój okazjonalny),  zostały one zaprezentowane wszystkim uczniom. W dalszej części odbyła się prezentacja multimedialna na temat zdrowej żywności przygotowana przez Panią Dorotę Belzyt oraz prezentacja owoców egzotycznych, którą przygotowali chętni uczniowie z klasy IV, V i VI oraz Pani Alicja Sekida. Zorganizowana została również  wystawa owoców egzotycznych oraz konkurs ekologiczny: rozpoznawanie smaków, kształtów owoców i warzyw przez  Panią Izabelę Kulik. Uczniowie tego dnia zostali poczęstowani kiełbaską a na koniec zaprezentowali swoje zwierzątka przyniesione z domu. Były to: mysz, papuga, kot, chomik, królik, świnka morska, szynszyl.

W zbiórce zużytych baterii w II półroczu do 21 kwietnia

I miejsce zajął:  Belzyt Wiktor

II miejsce Kot Malwina

III Aleksandrowicz Lena

 

Tego dnia odbyło się również  sadzenie drzewek w ogrodzie szkolnym.

Notatkę sporządziła  mgr Alicja Sekida

Zapraszamy do galerii zdjęć…..

Skip to content