PEDAGOG SZROP...

  • Dołącz do nas

PEDAGOG SZROPY INFORMUJE……. – 16 listopada 2023 r.

Odpowiedzialność prawna nieletnich oraz cyberprzemoc to tematy z którymi mierzyli się uczniowie klas VII – VIII podczas spotkania z mł. asp. ds. profilaktyki Pawłem Łyko z Komendy Powiatowej Policji w Sztumie. Niejednokrotnie młodzi ludzie popełniają czyny karalne nie mając świadomości, że zdarzenia, w których biorą udział noszą znamiona przestępstwa lub wykroczenia. Spotkanie z uczniami było okazją, aby porozmawiać na tematy związane z odpowiedzialnością prawną osób nieletnich i uświadomić młodym ludziom, jak łatwo popaść w konflikt z prawem. Mundurowy zwrócili uwagę na problem demoralizacji, przypomniał młodzieży, jakie mają obowiązki i prawa. Tłumaczył na interesujących przykładach z pracy, jak zachować się w sytuacjach niebezpiecznych, w których zagrożone jest ludzkie życie i zdrowie oraz gdzie szukać pomocy.

Natomiast uczniowie klas IV – VI rozmawiali z mł. asp. P. Łyko oraz zaprzyjaźnionymi dzielnicowymi asp. Ł. Kuneckim i mł. asp. B. Olszewskim na temat cyberbezpieczeństwa, przestrzegania zasad (praw i obowiązków) oraz zagrożeń związanych z paleniem papierosów i e-papierosów, a także spożywaniem alkoholu i zażywaniem środków psychoaktywnych. Dla lepszego zrozumienia i zobrazowania tematyki uczniowie mieli możliwość założenia specyficznych okularów, jakimi są narkogogle i alkogogle. Te specjalne okulary, sprawiają, że świat wygląda podobnie, jak po zażyciu narkotyków lub wypiciu alkoholu. Mundurowi uczulali dzieci na konsekwencje spożywania alkoholu lub narkotyków. Podkreślali, że sięganie po tego typu nielegalne środki wiąże się nie tylko z konsekwencjami prawnymi, ale i poważnym ryzykiem dla zdrowia i życia. Niebezpieczeństwo ich zażywania wynika z faktu, że nigdy nie wiadomo, jak ludzki organizm zachowa się po spożyciu nawet najmniejszej dawki.

Skip to content