Moje pierwsze...

  • Dołącz do nas

Moje pierwsze „prawo jazdy” –  karta rowerowa – 30 października 2023 r.

Ostatni, decydujący etap egzaminu na kartę rowerową odbył się 30 października 2023r. na sali sportowej. Sprawdzenie umiejętności młodych użytkowników dróg odbyło się pod czujnym okiem funkcjonariusza Policji asp. Łukasza Kuneckiego. Dzieci, aby uzyskać swoje pierwsze uprawnienia do kierowania, musiały pokonać na jednośladzie wyznaczony tor przeszkód.

Przed przystąpieniem do tej części uczniowie musieli zmagać się z testem teoretycznym, który obejmował zagadnienia ze znajomości znaków drogowych, określania pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach, przepisów dotyczących rowerzystów, udzielania pierwszej pomocy.

Uczniowie bardzo poważnie potraktowali egzaminy, co widać było po stresie                        i emocjach jakie im towarzyszyły.

Do egzaminu przystąpiło 11 kandydatów z klasy piątej, 9 uczniów ukończyło egzamin z wynikiem pozytywnym.
Niedługo staną się posiadaczami „pierwszego prawa jazdy” – karty rowerowej.

Młodym rowerzystom życzymy rozwagi, szerokiej i szczęśliwej drogi!

/Informacja: Leszek Giza/

Skip to content