Gminny Turnie...

Gminny Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym – 19 kwietnia 2023 r.

Dnia 19.04.2023 r. odbył się Gminny Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym- etap dla szkół podstawowych, przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym im. Rodziny Sierakowskich w Waplewie Wielkim. W turnieju brały udział trzy szkoły podstawowe Gminy Stary Targ. Każda szkoła mogła wystawić dwie drużyny z podziałem na grupy wiekowe starszych i młodszych.
Naszą szkołę w grupie młodszej reprezentowali:
W grupie młodszych: Citowicz Wiktoria, Kosater Martyna, Bogusławski Mateusz, Skalany Kacper uczniowie klasy V-SP
W grupie starszych: Ziętek Zuzanna, Kwaterska Oliwia, Mikiciuk Malwina dziewczęta klasy VIII -SP
Turniej podzielony został na trzy etapy:
– rozwiązywanie testu,
– jazda rowerem po torze sprawnościowym,
– pomoc przedmedyczna,
W turnieju brali udział uczniowie szkoły którzy cechowali się nawyższymi umiejętnościami w zakresie wcześniej wymienionych etapów konkursu. Pomimo bardzo zaciętej walki ( szczególnie na torze sprawnościowym oraz udzielaniu pomocy przedmedycznej) nasza szkoła zajęła III miejsce w obu kategoriach. Największym wyzwaniem dla naszych uczniów okazała się jazda rowerem po torze sprawnościowym, który okazał się bardzo wymagający, do tego trudne warunki atmosferyczne (padał deszcz). Pomimo wymagającego i wysokiego poziomu na jakim stanął turniej, naszej ekipie dopisywała silna wola walki oraz wysoka „pogoda ducha”. Po zakończeniu turnieju czuliśmy ogromny niedosyt braku zdobytych wyższych miejsc, dlatego już teraz zbieramy siły na następny turniej w przyszłym roku.
/Informacja: Piotr Nowosielski/