Zielone lekcj...

Zielone lekcje – edukacja przyrodnicza na żywo… i na wesoło… a nawet trochę strasznie!

24 maja w szkole było ciekawie, smacznie i MEGA pouczająco.  Po raz pierwszy miały miejsce Zielone lekcje – z udziałem specjalnie szkolonych sów, sokołów i jastrzębi.

Po pierwszym dzwonku uczniowie w klasach pod opieką wychowawców dyskutowali o ochronie dzikich ptaków, gatunkach zamieszkujących tereny Polski oraz przygotowali prace ilustrujące powyższe zagadnienia. Prace te zostały złożone w ramach podziękowania za niecodzienną lekcję
na ręce pani Agnieszki i pana Piotra – opiekunów i trenerów goszczących u nas z ptakami. Każdy uczestnik lekcji mógł zrobić sobie zdjęcie z przepiękną , „cmentarną” i tańczącą sową – PŁOMYKÓWKĄ.

Dzieciom przybliżyły nieba nie tylko ptaki, ale i pyszne chmurki waty cukrowej! 🙂 Pochrupaliśmy popcorn –  i stadko kurek by się z nami najadło – i zakończyliśmy dzień szkolny ogniskiem, przy którym ze smakiem  zjedliśmy usmażone samodzielnie kiełbaski.

Panie:  Anna Mc Arthur  (odpowiedzialna, za część kulinarną) i Dorota Belzyt (odpowiedzialna
za część naukową) obiecały, że w przyszłym roku także przygotują nam taką niespodziankę.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Radę Pedagogiczną, aby podziękować dzieciom
za ich zaangażowanie w obchody 70-lecia Szkoły Podstawowej w Szropach.

Zapraszamy do galerii zdjęć…..