Zajęcia wyjaz...

  • Dołącz do nas

Zajęcia wyjazdowe w ramach Programu Koder Junior – 20 grudnia 2018 r.

W ramach programu „Koder Junior” w dniu 20 grudnia 2018 r. uczniowie klas I-III wyjechali do do Tczewa na warsztaty organizowane w Centrum Kultury i Sztuki oraz w Fabryce Sztuk.Organizatorem zajęć wyjazdowych była Fundacja Pro Cultura – Warszawa. 

Uczniowie, bawiąc się doskonale, na pierwszych zajęciach kształtowali umiejętności i kompetencje w zakresie podstaw programowania. Gra na  ogromnej planszy nie była łatwa, podobnie jak gra na elektrycznej perkusji i elektrycznym pianinie, ale została zakończona sukcesem.  Zajęcia te odbyły się w Tczewskim Centrum Kultury i Sztuki.

Następnie uczniowie zostali przewiezieni do Fabryki Sztuk, gdzie obejrzeli Historyczną Wystawę – największą wystawę Fabryki Sztuk – „20 lat wolności Tczewa 1920-1939”. Przemieszczając się na  dwóch poziomach centrum uczniowie dowiedzieli się jak wyglądało życie Polaków, tuż po odzyskaniu niepodległości. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem – magia wystawy zadziałała jak wehikuł czasu. Przez chwilę uczniowie mogli stać się mieszkańcami starego miasta, czyli ujrzeć rzeczywistość w jakiej, jako dzieci, żyli ich pradziadkowie.

Ostatnią godzinę na wyjeździe dzieci spędziły na warsztatach plastycznych, na których wykonali, z otrzymanych materiałów, świąteczną choinkę.

Zadowoleni, pełni wrażeń i nowych doświadczeń wrócili do szkoły. W szkolnej stołówce wszystkim bardzo smakował swojski rosół, bowiem trochę wszystkim doskwierał głodek, a to dlatego, że w napiętym grafiku zajęć wyjazdowych nie było czasu na jedzenie. A dlaczego?  Po prostu było go szkoda.

Zapraszamy do galerii…….

Skip to content