Zajęcia wyjaz...

  • Dołącz do nas

Zajęcia wyjazdowe klas O-III w Szkole Łacińskiej w Malborku -20 lutego 2023 r.

W dniu 20 lutego 2023 uczniowie z kl. 0 -III uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych pt. „Od ziarenka do bochenka”, które odbyły się w Szkole Łacińskiej w Malborku. W trakcie zajęć dzieci poznały różne gatunki zbóż oraz produkty ich przemiału. Zapoznały się z ciężką pracą rolnika i młynarza. Poznały kolejne etapy wytwarzania chleba, a następnie wcieliły się w rolę piekarza i z ciasta chlebowego piekli: chlebki, bułeczki, rogale i warkocze. Brały udział w zabawach ze śpiewem i inscenizowanych ruchem oraz zajęciach plastycznych w, których wykorzystały różne gatunki zbóż i nasion.
Wszystkie dzieci pracowały wytrwale i szczęśliwe wróciły do domu.
Opiekunowie: Monika Bajkowska, Agnieszka Borsuk-Zwolińska, Małgorzata Czerwińska, Grażyna Sekida, Beata Słomińska i Barbara Aleksandrowicz.
/Informacja: Małgorzata Czerwińska/

Zapraszamy do galerii…….

Skip to content