Warsztaty w E...

  • Dołącz do nas

Warsztaty w Europejskim Centrum Solidarności – 30 października 2015 r.

30 października 2015 r.  wzięliśmy udział w warsztatach szkolnych w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. Podczas zajęć zorganizowanych przez Centrum,  w ciekawej scenografii, poszukiwaliśmy  uwięzionej Pani W. Pomogły nam w tym zgromadzone na jej temat Akta. Z tarasu widokowego mogliśmy obejrzeć  panoramę Gdańska.  Oglądaliśmy również ekspozycję w sali zebrań. Przed drugą częścią zajęć posililiśmy się smacznym obiadem. Na zajęciach praktycznych najpierw projektowaliśmy znaczki okolicznościowe, czyli  przypinkę z wykorzystaniem ikonografii poczty podziemnej, którą potem mogliśmy samodzielnie wykonać i oczywiście zabrać jako pamiątkę, a następnie tworzyliśmy przy użyciu oryginalnych szablonów lub jak kto wolał, według  własnych pomysłów, nadruk na lnianej torbie. Dodatkową atrakcją był pokaz sitodruku, poprowadzony przez drukarza podziemnej drukarni „Solidarności”, uczestnika strajków majowych w 1988 roku w Stoczni Gdańskiej im. Lenina. Podczas wizyty w Centrum spotkaliśmy się  z byłym prezydentem RP – Lechem Wałęsą.

Dziękujemy za ciekawą lekcję historii – uczniowie klas III-VI

Zapraszamy do galerii zdjęć…..

Skip to content