SZKOLNY KONKU...

SZKOLNY KONKURS LITERACKI – 09 listopada 2023 r.

SZKOLNY KONKURS LITERACKI

REGULAMINY:

„DROGI ŚWIĘTY MIKOŁAJU!”
LIST DO MIKOŁAJA
I. Cel konkursu:
• Rozwijanie wrażliwości dzieci na potrzeby drugiego człowieka, wychowanie do czynnego zaangażowania w różne formy pomocy.
• Odwołanie się do uniwersalnych wartości takich jak: dobroczynność, szlachetność, wrażliwość, dzielenie się z innymi nie tylko dobrami materialnymi, ale również duchowymi.
• Zacieśnianie więzi rodzinnych.
• Rozwijanie kreatywności i wyobraźni.
• Kultywowanie tradycji świąt bożonarodzeniowych.
II. Zasady uczestnictwa:
1. Konkurs literacki pt.: „Drogi Święty Mikołaju” odbędzie się w Szkole Podstawowej w Szropach 21.11.2023 roku.
2. Organizatorki – Anna Kozaczek, Sylwia Jakubowska.
3. Konkurs skierowany jest do uczniów klas IV – V naszej szkoły.
4. Zadaniem uczniów jest refleksja nad istotą Świąt Bożego Narodzenia i napisanie listu do Świętego Mikołaja z uwzględnieniem potrzeb innych osób.
5. Listy muszą być podpisane imieniem i nazwiskiem.
6. Uczestnicy zgadzają się na publikowanie prac przez organizatora konkursu.
7. Udział w konkursie jest dla Uczestników dobrowolny.
8. Złożenie pracy jest równoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu oraz zgody na przetwarzanie przez organizatorki danych osobowych w celach związanych
z konkursem.
9. Komisja Konkursowa zadecyduje o rozstrzygnięciu konkursu.
10. Uczestnikom zostaną przyznane dyplomy za I, II, III miejsce oraz oceny celujące za najlepsze prace.

„MOJA OPOWIEŚĆ WIGILIJNA”
I. Cel konkursu:
• pobudzanie indywidualnych literackich talentów wśród młodzieży,
• kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych,
• rozwijanie wrażliwości i wyobraźni uczniów,
• skłonienie uczestników do refleksji nad istotą Świąt Bożego Narodzenia, a także nad emocjami i wartościami ważnymi w życiu każdego człowieka.
II. Zasady uczestnictwa:
1. Konkurs literacki pt.: „Moja Opowieść Wigilijna” odbędzie się w Szkole Podstawowej w Szropach 21.11.2023 roku.
2. Organizatorki – Anna Kozaczek, Sylwia Jakubowska.
3. Konkurs skierowany jest do uczniów klas VI – VIII naszej szkoły.
4. Zadaniem uczniów jest napisanie oryginalnego opowiadania wigilijnego z uwzględnieniem ważnych elementów tradycji Bożego Narodzenia.
5. Tematem prac jest refleksja nad istotą Świąt Bożego Narodzenia.
6. W opowiadaniu należy wykorzystać elementy twórcze: opis, charakterystyka bohatera, czas akcji, miejsce akcji, dialog, retrospekcja, puenta.
7. Uczestnicy zgadzają się na publikowanie prac przez organizatora konkursu.
8. Udział w konkursie jest dla Uczestników dobrowolny.
9. Złożenie pracy jest równoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu oraz zgody na przetwarzanie przez organizatorki danych osobowych w celach związanych
z konkursem.
10. Komisja Konkursowa zadecyduje o rozstrzygnięciu konkursu.
11. Uczestnikom zostaną przyznane dyplomy za I, II, III miejsce oraz oceny celujące za najlepsze prace.