Szkolna akcja...

  • Dołącz do nas

Szkolna akcja – „Nie jest kolorowo”.

Nie wszystkie dzieci w polskich szkołach i przedszkolach na Wileńszczyźnie mają kolorowo. Potrzebują kredek, zeszytów, piórników, mazaków, bloków rysunkowych, plecaków, plasteliny, wycinanek, kolorowanek, czyli wszystkiego tego, co niezbędne do nauki i zabawy w pierwszych latach nauki. Przekaż im te najpotrzebniejsze przybory i w ten sposób wesprzyj naszych najmłodszych Rodaków!

„Nie jest kolorowo” to akcja charytatywna przeprowadzana przez Stowarzyszenie Traugutt.org na terenie województwa pomorskiego. Celem zbiórki są wszelkie przybory szkolne, które zostaną przekazane dzieciom polskich placówek edukacyjnych na Wileńszczyźnie. Projekt jest przede wszystkim skierowany do uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli ze szkół Pomorza. Równolegle do nich przeprowadzona zostanie zbiórka publiczną przyborów szkolnych oraz środków pieniężnych, aby każdy, kto chce wspomóc dzieci    w polskich szkołach na dawnych Kresach Rzeczpospolitej, miał taką możliwość.

Osoba odpowiedzialna za akcję w naszej szkole, koordynator mgr Anna McArthur – wspomagana przez panią Dorotę Belzyt – dziękuje wszystkim za pomoc i współpracę.

Skip to content