Pasowanie na ...

  • Dołącz do nas

Pasowanie na czytelnika – Klasa I – 06 listopada 2019 r.

Pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelników „Morska przygoda”

Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowe przeżycie, a pierwsze wypożyczenie książki powinno na długo pozostać w pamięci dziecka. Nic więc dziwnego, że ślubowanie przyszłych czytelników z klasy pierwszej, które odbyło się 6 listopada 2019r. było dla nich ogromnym przeżyciem.

A wszystko zaczęło się od tańca wokół pirackiego statku. Potem dzieci wysłuchały opowiadania o kapitanie Kuternodze, który znalazł cenniejszy skarb niż złoto, perły i brylanty. Była nim skrzynia z książkami. Od tego momentu książki czytał kapitan i jego załoga. Piraci pływali od portu do portu i wypożyczali książki zakupione za łupy wojenne. Później dzieci odnalazły skrzynię ze skarbem wg. mapy odnalezionej w butelce. Następnie próbowały odpowiedzieć na pytanie: „Dlaczego książki są skarbem?”. Zanim przyszli czytelnicy złożyli przysięgę czytelniczą, musieli wykazać się pirackimi umiejętnościami(znajomość postaci bajkowych, łowienie ryb oraz szorowanie pokładu w rytmie pirackiej piosenki.

Na koniec załoga bibliotecznego okrętu otrzymała zakładki do książek i wypożyczyła pierwsze książki. Głównym celem spotkania było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Zapraszamy do galerii ………

Skip to content