Mikołajki - 5...

  • Dołącz do nas

Mikołajki – 5 grudnia 2014 r. w naszej szkole

Obchody szkolnych  „Mikołajek” zostały połączone ze Szkolnym Dniem Profilaktyki.

Celem organizacji dzisiejszego wydarzenia było uświadomienie dzieciom (w szczególności
nie mającym możliwości uczestnictwa w zorganizowanych formach spędzania czasu takich,
jak np.: zimowiska) zasad bezpiecznej zabawy i organizacji czasu podczas przerwy świątecznej, a w dalszej perspektywie czasowej ferii zimowych.

Motywem zorganizowania szkolnego eventu było również przekazanie dzieciom informacji o zagrożeniach, które niesie za sobą nierozsądna zabawa przy niskich temperaturach oraz spożycie alkoholu przez nieletnich lub nieodpowiedzialnych dorosłych.

Podczas spotkania  uczniów z wychowawcami w klasie przeprowadzone zostały rozmowy na temat bezpiecznego spędzania wolnego czasu w porze zimowej. Uczniowie wypowiadali się na temat  niebezpieczeństw związanych z wejściem na lód, odmrożeniami, wyziębieniem organizmu, w szczególności po spożyciu alkoholu. Poznali zasady udzielania pierwszej pomocy w odmrożeniu, wyziębieniach i załamaniu lodu.

Następnie uczniowie na podstawie rozmów w klasie wykonywali dowolną techniką plakaty „Nie bądź bałwanem, nie daj się zimie” ukazujące: zasady bezpieczeństwa zimowych zabaw, zasady udzielania pierwszej pomocy oraz zgubną rozgrzewkę czyli konsekwencje spożywania alkoholu.

O godzinie 10:00 w stołówce szkolnej czekał na uczniów słodki poczęstunek. Po poczęstunku uczniowie wraz z wychowawcami  udali się na salę gimnastyczną.

O godzinie 10:15 odpowiedzialna za scenariusz zajęć i organizację dzisiejszego dnia pani Dorota Belzyt przedstawiła bardzo ciekawą prezentację „Zima lubi dzieci najbardziej na świecie…” Po prezentacji uczniowie, oczekując Mikołaja, oglądali  film o tematyce zbliżających się Świąt.

A potem….. nadszedł najbardziej wyczekiwany moment, przybył Mikołaj i wręczył wszystkim  dzieciom pięknie zapakowane mikołajkowe paczki  ze słodyczami.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za ich obecność z nami  i  pomoc w organizacji szkolnych „Mikołajek” 😉

Zapraszamy do tworzonej wspólnie z rodzicami galerii zdjęć

 Kochany rodzicu, jeśli posiadasz  własne zdjęcia możesz wzbogacić szkolną galerię przesyłając je na adres: sekretariat@szkola-szropy.pl

 

Skip to content