Forum Ekonomi...

  • Dołącz do nas

Forum Ekonomiczne – Warszawa – 05-06 czerwca 2023 r.

Forum Ekonomiczne
– Warszawa – 05-06 czerwca 2023 r.
W tym roku 60 tysięcy uczniów z całej Polski zgłosiło swój akces do udziału w ogólnopolskim programie „Ekonomia na co dzień”. 60 szkół zabiegało o wejście do finału Forum Ekonomicznego Młodych, które odbyło się w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Komisja konkursowa zakwalifikowała do Forum 11 najlepszych projektów. Do stolicy przyjechało 33 utalentowanych młodych ludzi – być może przyszłych ekonomistów, bankowców, maklerów. Takie są dane liczbowe A niespodzianki…. Wśród finałowych projektów i pomysłów znalazł się również nasz, a były to 2 konkursy pt. „Moja wymarzona skarbonka” dla klas 1 – 4 oraz „ Moja wymarzona karta kredytowa” dla klas 5 – 8. Nad całym pomysłem czuwali uczniowie klasy siódmej: Emilia Mcarthur, Franek Lato oraz Aleksander Wieliczko. Uczestnicy konkursu mieli miesiąc na przygotowanie swoich prac. Zadaniem uczestników klas 1-3 było przygotowanie skarbonek 3D o wymiarach 30x30cm. Konkurs o skarbonce miał za zadanie rozwinąć kreatywność i nauczyć młodszych czym jest oszczędzanie pieniędzy. Ocenialiśmy prace na podstawie oryginalności, staranności i estetyki: Drugim konkursem było stworzenie kart kredytowych. Był to konkurs dla klas 5-8. Mieli oni za zadanie narysować, namalować lub inną wybraną techniką stworzyć kartę. Praca miała być zrobiona na dowolnym materiale wielkości A4 na płaszczyźnie. Każdy chętnie brał udział. Trudno było wybrać w dwóch kategoriach 1,2 i 3 miejsce, ponieważ wszystkie prace były wykonane bardzo starannie. Do konkursu zgłosiło się dużo osób. Cały nasz „projekt” od momentu pomysłu poprzez realizację, aż do podsumowania i ogłoszenia wyników został skrupulatnie przygotowany w formie prezentacji słowno-fotograficznej, a nastepnie zawieziony prosto do stolicy. I choć trójka naszych wspaniałych uczniów nie zajęła miejsca na podium to z Warszawy wróciła z tytułem finalistów konkursu ogólnopolskiego. GRATULACJE !!! 👏👏👏👏👏
/Informacja: Piotr Nowosielski/

      

      

         

Skip to content