"Dzień Liczby...

  • Dołącz do nas

„Dzień Liczby PI” – 14 marca 2023 r.

Inwokacja Witolda Rybczyńskiego do Mnemozyny, bogini pamięci, ogłoszoną w „Problemach” (nr 8/1949), zaznaczając, że zamiast słowa zadania należy wstawić problemu, a myślnik oznacza cyfrę zero.

„Daj, o pani, o boska Mnemozyno, pi liczbę, którą też zowią ponętnie ludolfiną, pamięci przekazać tak, by jej dowolnie oraz szybko do pomocy użyć, gdy się zadania nie da inaczej rozwiązać, pauza – to zastąpić liczbami.”

Z okazji „Dnia Liczby PI” obchodzonego 14 marca uczniowie klasy V i VI wykazali się kreatywnością i wykonali prace plastyczne związane z tym tematem. Trzeba przyznać, że bardzo się postarali, a teraz Wszyscy możemy podziwiać efekty ich pracy. Dziękuję wszystkim uczniom za zaangażowanie, a zwłaszcza klasie VI, gdzie ponad 90% klasy brało udział w akcji.

/Informacja: Beata Salamonik/

Skip to content