"Ania z Zielo...

  • Dołącz do nas

„Ania z Zielonego Wzgórza” – wyjazd do teatru w Elblągu – 20 marca 2018 r.

W dniu 20 marca 2018 r. uczniowie naszej szkoły udali się na spektakl teatralny pod tytułem „Ania z Zielonego Wzgórza”. Spektakl – podobnie jak książka – jest opowieścią o problemach rudowłosej Ani Shirley. O radościach, smutkach i kompleksach, z którymi musi się zmierzyć. Jest również opowieścią o problemach ludzi dorosłych, którzy decydują się przygarnąć nieznaną sierotę pod swój dach i otoczyć opieką. Jest wreszcie opowieścią o tym, że za bezinteresowną dobroć dziecko odpłaca najczystszą miłością. Historia nietuzinkowej nastolatki została opowiedziana barwnie i z dowcipem. Klasyczna inscenizacja wzbogacona dekoracją i  nastrojowymi piosenkami, oddała koloryt czasu i miejsca zdarzeń. Zaprezentowano ciekawie postacie Maryli i Mateusza Cuthbertów, a także – a może i przede wszystkim –  krąg rówieśników Ani. Krąg, w którego centrum pozostawała ona sama wraz z jej bogatym światem wyobraźni i niepowtarzalną energią. Energią, która udzieliła się pozytywnie widowni. Uczniowie ze spektaklu wrócili bardzo zadowoleni.

Zapraszamy do galerii zdjęć……

Skip to content