„Jasełka” - Ś...

„Jasełka” – Świątecznie w naszej szkole…… – 22 grudnia 2023 r.

„W drodze do Betlejem” to jasełka Bożonarodzeniowe, które w kilku scenkach przedstawiły nam dość często spotykane podejście do obchodów Świąt Bożego Narodzenia. Brak zainteresowaniem świętem i skupienie się na własnych potrzebach takich jak pieniądze, uroda, sława, szpan, bogactwo, podróże, zachwyt, kariera, majątek i ciągłe wspinanie się wyżej i wyżej, kojarzy się z biblijną wieżą Babel.

Dzięki drogowskazom „pokora”, „przyjaźń”, „czystość”, „miłość”, „nadzieja”, „wrażliwość” przedstawienie przybliżyło nam i przypomniało o duchowym przeżywaniu klimatu Świąt Bożego Narodzenia.
Brawo dla naszych aktorów z klasy 7, 8, 6, którzy wspaniale wcielili się w przydzielone role.
Kolędy klas 4, 5, 6 wzbogaciły przedstawienie, a występ klasy 3 grającej na fletach wzmocnił przekazywanie treści. Na zakończenie zagrała i zaśpiewała kolędę uczennica ze szkoły muzycznej w Malborku.
Za realizację przedstawienia należy podziękować również nauczycielom, którzy zaangażowali się w przygotowanie, dekorację, oprawę muzyczną.
Honorowymi gośćmi na przedstawieniu byli: uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły.
/Informacja: Leszek Giza/

Zapraszamy do galerii.….