20 marca 2015...

„Święto Wiosny” pod hasłem: JEDZMY ZDROWO I KOLOROWO

Założone cele:

• Integracja zespołu klasowego
  • Uświadamianie uczniom konieczności wzmacniania organizmu po zimowym osłabieniu, zapobieganie awitaminozie
  • Skorelowanie kolorów wiosny z kolorami warzyw i owoców zawierających witaminy
  • Wdrażanie do zdrowego odżywiania się
  • Pogłębianie wiedzy o witaminach i minerałach niezbędnych w zdrowym żywieniu
  • Wdrażanie do higienicznego i estetycznego spożywania posiłków

Zajęcia w szkole rozpoczęły się pogadanką na temat zdrowego odżywiania się oraz wpływu odżywiania na wzrost i budowę organizmu. Zapoznano uczniów  z tzw.  piramidą żywieniową.  Następnie wszystkie klasy wykonały wiosenne plakaty oraz kolorowe kanapki lub sałatki, mając na uwadze również  ich estetyczne udekorowanie.   Prezentacja prac uczniów, jak również degustacja kanapek i sałatek miał miejsce na szkolnej stołówce. Zapachy wiosenne czuć było w całej szkole, a także na zewnątrz. Nie oparła się również im Pani Wiosna , która zawitała do nas osobiście ;-). W tym dniu obowiązywał strój nawiązujący do kolorów rozpoczynającej się pory roku.

Nad całością czuwał  opiekun SU  – mgr  Anna Kozaczek.                                                                   Zapraszamy do galerii zdjęć

Za pomocą formularza w zakładce „Kontakt” zachęcamy Państwa  do wyrażania opinii  na temat uroczystości szkolnych oraz  zamieszczania propozycji współpracy rodziców ze szkołą i wyrażania chęci uczestnictwa w podejmowaniu decyzji dotyczących życia szkoły.