„Królowa Śniegu”

„Królowa Śniegu”

W pierwszym semestrze roku szkolnego 2007/2008 realizowaliśmy projekt teatralny  „Królowa Śniegu” na podstawie baśni H. Ch. Andersena. Do projektu, zgodnie z jego założeniami zaangażowani byli uczniowie chętni do rozwijania własnych predyspozycji, ale także szczególnie uzdolnieni aktorsko. Zajęcia przebiegały zgodnie z planem i przedłożonym p. Dyrektor programem. Razem z wychowankami Świetlicy  Socjoterapeutycznej przygotowaliśmy też rekwizyty i elementy scenografii.
W ramach realizacji projektu grupa 40 uczniów miała możliwość spotkania z aktorami z Teatru Dramatycznego w Elblągu poprzez udział w spektaklu „Opowieść wigilijna”. Była to okazja do podpatrzenia techniki gry aktorskiej, ale również źródło głębokich wzruszeń moich podopiecznych.
Dzięki pozyskanym z projektu środkom udało się nam zakupić peruki, materiały, elementy strojów, niektóre rekwizyty oraz projektor świetlny  potrzebne do realizacji przedsięwzięcia.
Wychowankowie koła z własnej inicjatywy zaangażowali się w wykonywanie odlewów gipsowych na choinki i malowanie ich sprayem (aniołki, mikołajki) . Dochód z ich sprzedaży przeznaczono na zakup urządzenia do teatralnych efektów specjalnych (wytwornicy dymu). Rozgłos jaki przyniosła nasza akcja zbierania funduszy przyniósł wymierne korzyści w postaci dodatkowych środków finansowych,  które otrzymaliśmy od miejscowego sołtysa. Dzięki jego pomocy zakupiliśmy 2 reflektory LED.
Wszystkie pozyskane rekwizyty oraz sprzęt  stały się źródłem ogromnej radości moich wychowanków. Myślę, że zgromadzone dzięki projektowi rekwizyty teatralne oraz „zdobyte” przez nich samodzielnie sprzęty estradowe niewątpliwie uatrakcyjnią nasze występy.