"Żywa lekcja ...

  • Dołącz do nas

„Żywa lekcja historii” – 28 października 2016 r. 2016 r.

Uczniowie klas O-VI mieli okazję uczestniczyć w niezwykłej lekcji historii! Otóż w dniu 28 października 2016 r.  gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Bractwa Rycerskiego.

„Żywa” lekcja historii była okazją do tego, aby ukazać wydarzenia historyczne w inny sposób niż na lekcji szkolnej dlatego, że można  było spotkać „prawdziwych” wojowników, dotknąć broni a nawet ubrać się w ciężką kolczugę i poczuć na własnym ciele, że nie była ona taka lekka!!!
Bardzo cennym elementem tego  spotkania był sposób, w jaki je prowadzono. Uczniowie brali czynny udział przez to, że byli uczestnikami przedstawianych wydarzeń. Taka niecodzienna lekcja bardzo podobała się uczniom i na pewno na długo pozostanie w ich pamięci, a o to właśnie chodziło.

 

Skip to content