"Zielona Szko...

  • Dołącz do nas

„Zielona Szkoła” – Ocypel 08-10 czerwca 2016 r.

Uczniowie klasy III od 8 do 10 czerwca 2016 r.  przebywali na „Zielonej szkole”  w Ocyplu. Głównym celem wyjazdu było propagowanie edukacji ekologicznej, poznanie walorów wypoczynku nad wodą oraz wdrażanie się do samodzielności, radzenia sobie w różnych sytuacjach, w tym   samodzielne przygotowywanie posiłków, wspólne czuwanie nad właściwym zachowaniem, dbanie o czystość w domkach.

Podczas pobytu na „Zielonej szkole” uczniowie mieli zorganizowane zajęcia dydaktyczne z edukacji polonistycznej i matematycznej zgodnie z rozkładem rocznym. Po zajęciach dydaktycznych pierwszego dnia uczestnicząc w zabawie terenowej „Podchody”  poznawali  uroki najbliższej okolicy – cechy miejscowego krajobrazu (szata roślinna środowiska leśnego i środowiska wodnego) oraz przygotowywali repertuar na zaplanowane ognisko. Drugiego dnia musieli samodzielnie przygotować ognisko, więc konieczne było nazbieranie drewna. Było to zadanie niełatwe, bowiem trzeba było je „przetransportować ręcznie” na miejsce ogniskowe z odległych zakątków lasu. Wieczorne ognisko miało niecodzienny charakter, bowiem postanowiła się z nami zintegrować grupa gimnazjalistów ze Zblewa. Różnica wiekowa duża – 6 lat,  zatem gest wspaniały……… Było więc wspólne smażenie kiełbasek i wspólne śpiewanie piosenek przy akompaniamencie gitary. Żal było odjeżdżać, chociaż pierwszego dnia były małe tęsknoty za rodzicami. Podczas pobytu humory dopisywały. Najważniejsze , że wszyscy wrócili zdrowi, zadowoleni i pełni wrażeń. Teraz już tylko pozostały wspomnienia i co najważniejsze pamiątkowe zdjęcia.

Opiekę nad uczniami sprawowały: Mirosława Maczyszyn i Marianna Gmerek.

Zapraszamy do galerii zdjęć……..

Skip to content