Wyjazd do tea...

  • Dołącz do nas

Wyjazd do teatru w Elblągu – „Doktor Dolittle i jego zwierzęta” 18 października 2016 r.

18 października 2016  klasy: I, IIa i IIb wybrały się na przedstawienie teatralne pod tytułem „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”. Spektakl wystawiony był w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu.

Teatr podobał się uczniom zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz. Korytarze budynku zdobiły portrety i zdjęcia założycieli teatru oraz różne teatralne plakaty. Zachwycił uczniów piękny wystrój i szczególna atmosfera. Po zajęciu miejsc, czekali zniecierpliwieni na rozpoczęcie przedstawienia. Kiedy rozbłysły światła reflektorów i na scenie pojawili się aktorzy, poznali prawdziwą magię teatru. Zobaczyli nietypowo ubranych, bądź przebranych za zwierzęta aktorów.  Ich uwagę przykuwała przede wszystkim metalowa konstrukcja zajmująca centralne miejsce na scenie. Na niej skupiała się gra świateł podczas spektaklu, a ona często zamieniała się w niezbędne rekwizyty będące elementami scenografii. Efektom świetlnym towarzyszyła oprawa muzyczna, co podobało się dzieciom, bo piosenki pomagały im zrozumieć uczucia postaci, wprowadzały odpowiedni nastrój. Gra aktorów pełna swobody i naturalności wywołała na  twarzach uczniów śmiech, a innym razem zaskoczenie. Po przedstawieniu rozległy się gromkie brawa i okrzyki radości. Mamy nadzieję, że to przedstawienie pozostanie na długo w  pamięci dzieci. Następny wyjazd do teatru już w grudniu. Wszyscy odliczają  dni……..

Zapraszamy do mini galerii…….

Skip to content