Wycieczka kla...

  • Dołącz do nas

Wycieczka klasy IV – 10 listopada 2017 r.

10 listopada klasa IV odwiedziła Spółdzielczą Mleczarnię „Spomlek” w Młynarach. Zakład produkcyjny skupia się na produkcji sera w formie eurobloków, które są również sprzedawane pod marką Serenada. Dzieci były bardzo zadowolone faktem, że mogły zobaczyć cały proces powstawania sera żółtego. Ponadto zobaczyły odtłuszczanie mleka oraz jak wygląda mleko zanieczyszczone. Pod koniec wycieczki dzieci dowiedziały się w laboratorium jak ważna jest czystość rąk i higiena osobista oraz zobaczyły jak wyglądają bakterie z rąk, które były niedokładnie umyte.

Po degustacji sera i otrzymaniu miłych niespodzianek od organizatorów wycieczki, dzieci z uśmiechami wróciły do domów. Organizatorem wycieczki była wychowawczyni klasy IV Anna McArthur.

DSC08069 DSC08070 DSC08071 DSC08072 DSC08073 DSC08074

Skip to content