Wycieczka do ...

  • Dołącz do nas

Wycieczka do Centrum Hewelianum i Jumpcity w Gdańsku – klasa IV – 26 października 2018 r.

W piątek 26 października uczniowie klasy czwartej wyjechali na wycieczkę do Centrum Hewelianum i Jumpcity do Gdańska. Na kilkudziesięciu stanowiskach mogły obserwować, doświadczać, a także wywoływać różnorodne zjawiska. Na wystawie „Dookoła świata” popoznawały tajemnice wnętrza ziemi, w tym wulkanów i siły wstrząsów sejsmicznych, strefę poświęconą kontynentom, ich roślinności i barwom. Mogły samodzielnie uformować Himalaje. Zobaczyły na przykład zjawisko pustynnej burzy. Sprawdziły, jak powstaje fala, poczuły podmuch wiatru o prędkości ponad 120 km/h w specjalnym symulatorze. Podróżników czekało wielkie igloo, prawdziwy lód oraz…. ukryta góra lodowa. Wśród licznych stanowisk łączących edukację z zabawą na wystawie „Z energią” spotkały symulator jazdy, symulator powodzi. Poznawały tutaj drugie życie śmiecia. Wiązką światła wprawiały w ruch samolot albo przyjrzały się zanieczyszczeniu naszej planety z perspektywy kosmosu. W formie samodzielnych eksperymentów i zabawy dowiedziały się ile lat mają nasze uszy. Prześwietlały baterię. Odbyły ekologiczną podróż przez miasto, stanowisko prezentujące „niebezpieczne związki” i mnóstwo innych atrakcji. Dzieci nie mogły doczekać się lekcji WF w JumpCity. Otrzymały tam najlepszą zabawę, połączoną z odpowiednią dawką zdrowego ruchu!

Skip to content