Wiosenny rajd...

  • Dołącz do nas

Wiosenny rajd pieszy – 05 czerwca 2019 r. – Łoza

Trasa rajdu dla klas I-III została poprowadzona przez urokliwe łąki wśród zielonych pól.   Mijając te polne zakątki można było wsłuchać się w wiosenne śpiewy ptaków. Malownicze krajobrazy, ze stoickim spokojem spoglądały na mijających je uczestników rajdu. Podczas marszu uczestnicy rajdu realizowali wyznaczone zadania  przygotowane przez opiekunów. Kilkuosobowe grupy musiały bacznie obserwować mijane tereny, żeby zapamiętać jak najwięcej rosnących po drodze rodzajów drzew, krzewów, zbóż i spotkanych zwierząt.  Nie  było to takie proste, zwłaszcza jeśli przedmiotem obserwacji były zwierzęta żyjące w tym środowisku. Po dotarciu do punktu docelowego rajdu, odbyła się dla wszystkich lekcja przyrody. Okazało się, że uczniowie dostrzegli bardzo dużo poszukiwanych „elementów” przyrody. Wszyscy zasłużyli na piknik i zabawy. W drodze powrotnej zagaił do  uczestników rajdu „Bartnik” – już wiemy, kto to taki. Zostaliśmy  zaproszeni na spotkanie przy ulach. Teraz tylko trzeba ustalić datę, ale już z góry dziękujemy. Wszyscy wrócili do szkoły wprawdzie trochę zmęczeni, ale pełni wiosennych wrażeń i pozytywnych doświadczeń.

Zapraszamy do galerii……

Skip to content