Ważne spotkan...

  • Dołącz do nas

Ważne spotkania – wrzesień 2020 r.

W dniach 17 i 29 września naszych najmłodszych uczniów oddziałów przedszkolnych oraz klas I – III odwiedzili asp. Łukasz Kunecki- dzielnicowy gminy Stary Targ oraz sierż. szt. Marcin Jesionkowski po. Dzielnicowego gminy Mikołajki Pomorskie. Policjanci jak co roku o tej porze prowadzą akcję “Bezpieczna droga do szkoły”, której celem jest przygotowanie dzieci do samodzielnego uczestnictwa w ruchu drogowym, uczenie dzieci odpowiedzialności za siebie i innych, przestrzeganie zasad świadomego i bezpiecznego uczestnictwa na drogach publicznych, wyrabianie umiejętności przewidywania niebezpieczeństw nie tylko w ruchu drogowym, “metoda na kotka, cukierka” poprzez kształcenie wyobraźni i myślenia przyczynowo – skutkowego. Uczniowie omawiali i testowali formę obony- krzyk ratujący. Podczas spotkania uczniowie poznali także zasady zachowania się w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia i procedurze wzywania pierwszej pomocy. Ponadto zostali wyposażeni w wiadomości jak bezpiecznie i kulturalnie zachowywać się podczas odwozów, przerw i lekcji. W wesołej, czasem głośnej atmosferze miło płynął nam czas z bardzo ważnym przekazem, że kiedy przestrzegamy zasad możemy uniknąć wielu nieprzyjemnych zdarzeń. Dumą napawa jaką wiedzę o bezpieczeństwie swoim i wrażliwość na innych prezentowali nasi najmłodsi. Oby zawsze potrafili odwołać się do zasad w sytuacji zagrożenia. Życzymy Wam nasi milusi, abyście nie musieli z tej wiedzy korzystać. Dziękuję uczniom zeróweczki za odśpiewaną piosenkę, a klasie II za wykonane kartki- laurki. Trzymamy za słowo Dzielnicowego asp. Kuneckiego i wybierzemy się na Posterunek zobaczyć jak nasze prace się prezentują.

Izabela Kulik

Zapraszamy do galerii……

Skip to content