Warsztaty udz...

  • Dołącz do nas

Warsztaty udzielania pierwszej pomocy – 04 kwietnia 2019 r.

04 kwietnia 2019 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Warsztaty poprowadziła młodzież aktywnie   działająca w  Stowarzyszeniu Joannici Dzieło Pomocy Oddział Miejscowy w Malborku.

W czasie warsztatów  nasi uczniowie zapoznali się z  zagadnieniami dotyczącymi: zabezpieczenia miejsca zdarzenia, zasad powiadamiania służb ratowniczych, oceny podstawowych parametrów życiowych, ułożenia w pozycji bocznej ustalonej, resuscytacji bezprzyrządowej osób dorosłych i dzieci, pomocy przy zakrztuszeniu. Młodzi ratownicy zaprezentowali profesjonalną wiedzę i umiejętności. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się ćwiczenia na manekinach treningowych. W warsztatach wzięły udział wszystkie klasy. Uczniowie podzieleni na grupy wiekowe w ćwiczeniach praktycznych uczyli się postępowania w sytuacjach zagrażających utratę życia tj. utraty przytomności, zadławienia się czy oparzenia. Uczyli się właściwie ocenić stan poszkodowanego i formułować komunikat wzywając służby ratownicze. Ćwiczyli na fantomach tzw. „sztuczne oddychanie” oraz utrwalali ułożenie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej.  Uczniowie aktywnie uczestniczyli zajęciach. Mamy nadzieję , że w razie nieszczęśliwego  wypadku  wykorzystają zdobyte umiejętności w praktyce.

Ogromne brawa dla grupy młodych ratowników. Życzymy im sukcesów i realizacji ambitnych planów. Taki widok bardzo cieszy, tym bardziej, że wśród nich jest absolwentka naszej szkoły Karolina Bober. Wspólnie z Karoliną warsztaty prowadzili Zuzanna Amling, Katarzyna Świątek, Wiktoria Tuńska oraz rodzynek – Sebastian Czupa. 😉

Zapraszamy do galerii…..

 

Skip to content