W naszej szko...

  • Dołącz do nas

W naszej szkole 15 marca 2017 r. – Spotkanie nauczycieli bibliotekarzy z powiatu sztumskiego

W dniu 15 marca 2017 r., w naszej szkole zostało zorganizowane spotkanie nauczycieli bibliotekarzy wszystkich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu sztumskiego. Konferencja tę poprowadziła p. Wanda Makara – koordynator sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy powiatu sztumskiego z ramienia Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Gdańsku.
W trakcie spotkania zostały omówione następujące zagadnienie:
1. Kształcenie na odległość (KNO) jako wygodna forma doskonalenia i samokształcenia. Jak skutecznie korzystać z kursów e-learningowych?
2. Podsumowanie udziału w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa – wymiana doświadczeń 3. Formy promocji czytelnictwa w bibliotece szkolnej – wymiana doświadczeń
4. Zabawy z Ozobotami jako przykład zajęć przygotowujących do nauki programowania uczniów w młodszym wieku szkolnym (na przykładzie zajęć, które odbywały się w czasie ferii w PBW w Gdańsku).

Dzięki gościnności p. dyrektor Teresy Skolimowskiej, bibliotekarze wywieźli ze Szrop miłe wrażenia i być może miłe wspomnienia. Bardzo pozytywnie ocenili nie tylko profesjonalizm szkolenia poprowadzonego przez p. W. Makarę, ale także wystrój i wyposażenie naszej placówki. Nie uszła też ich uwadze miła atmosfera panująca wśród nauczycieli i pracowników obsługi SP w Szropach.

1Przechwytywanie 2Przechwytywanie 3 Przechwytywanie 4 Przechwytywanie Przechwytywanie 5 Przechwytywanie 6

Skip to content