Szkolna wycie...

  • Dołącz do nas

Szkolna wycieczka klasy II, IIIa i IIIb na Kaszuby – 22 maja 2018 r. (Wdzydze, Będomin, Wieżyca)

22 maja 2018 r. klasy IIIa, IIIb i  II wybrały się na całodniową wycieczkę na Kaszuby. Program wycieczki był obszerny i bardzo ciekawy. Po dwugodzinnej podróży autokarem dotarliśmy do Wdzydz i rozpoczęliśmy zwiedzanie skansenu. Pierwszym obiektem był młyn, następnie kuźnia. Około południa udaliśmy się do starej szkoły, gdzie uczestniczyliśmy w lekcji czasów naszych babć i dziadków, gdzie dyscypliną była rózga, a karą klęczenie na grochu. Trochę umazaliśmy nasze ręce atramentem, bo pisaliśmy dyktando gęsim piórem maczanym w kałamarzu. Po lekcji zwiedziliśmy jeszcze stary kościółek, dom podcieniowy i inne stare chaty. Pobawiliśmy się starymi zabawkami, pograliśmy piłką szmacianą, zrobiliśmy małe pranie w baliach. Ze skansenu pojechaliśmy do Będomina. Tam zwiedziliśmy muzeum naszego Hymnu. Opowieść, jaką przedstawiła nam pani przewodnik na  temat naszego hymnu oraz jego autora , bardzo nas zaciekawiła. Ostatnim celem naszej wycieczki było zdobycie Wieżycy. Oczywiście wcześniej, aby nabrać sił, zjedliśmy smaczny obiad. Pogoda nam dopisała, więc widoki z platformy były przepiękne. Nadszedł jednak czas powrotu i trochę było nam żal, że co dobre już się skończyło. Naprawdę, było super 😉

Zapraszamy do galerii zdjęć……

 

Skip to content