Spotkanie z P...

  • Dołącz do nas

Spotkanie z Policjantami Komendy Powiatowej w Sztumie – 25 września 2018 r.

W dniu 25.09.2018 nasi najmłodsi uczniowie Przedszkolaki z Grupy Oa i Ob oraz uczniowie klas I- III w ramach programu wychowawczo- profilaktycznego uczestniczyli w spotkaniu z Policjantami Komendy Powiatowej w Sztumie. Mundurowi prowadzili zajęcia w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Policjanci rozmawiali z najmłodszymi o bezpieczeństwie na drodze, omówili również różnorodne zagrożenia oraz opowiedzieli o odpowiedzialności prawnej starszych uczniów.

Stróże prawa prowadzili zajęcia z uczniami na temat bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym. Podczas zajęć funkcjonariusze przypominali o tym jak bezpiecznie poruszać się po drodze, gdy np. w pobliżu nie ma chodnika, albo co musi zrobić każdy pieszy by bezpiecznie przejść na przeciwną stronę jezdni. Mundurowi podkreślali jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych, które zwiększają bezpieczeństwo każdego pieszego i rowerzysty zwłaszcza po zmroku, ponadto uczulali dzieci o konieczności zapinania pasów bezpieczeństwa i przewożenia bagaży, zakupów w bagażniku. Podczas prelekcji rozmawiali z uczniami o zachowaniach niosących różnorodne zagrożenia m.in. co zrobić gdy zaatakuje nas pies- pokaz bezpiecznego ułożenia ciała. W trakcie spotkania dzieci bardzo chętnie odpowiadały na zadawane pytania, wykazując się doskonałą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na koniec najbardziej aktywne dzieci dostały od funkcjonariuszy paski odblaskowe. Stróże prawa przekazali także do dyspozycji wychowawców kolorowanki, gazetki i informatory. Spotkanie przebiegało w przyjaznej, swobodnej atmosferze. Największą atrakcją dla dzieci była możliwość zobaczenia z bliska policyjnego radiowozu.

Skip to content