Spektakl w te...

  • Dołącz do nas

Spektakl w teatrze elbląskim – „Dziewczynka z zapałkami”

W dniach 12-14 grudnia 2016 r . uczniowie naszej szkoły pod opieką swoich wychowawców i nauczycieli wyjechali do Elbląga , gdzie w Teatrze  im. A. Sewruka  obejrzeli  spektakl teatralny na motywach bajki H.Ch. Andersena pt. „Dziewczynka z zapałkami”. Atmosfera spektaklu utrzymana była w specyficznej estetyce , na którą składały się tajemnicze mechanizmy pełne zębatych kół, eleganckie kapelusze , gorsety oraz liczne elementy starego zegara. Baśń była  wzruszająca  i zarazem pobudzała do myślenia oraz zastanowienia się nad losem małej dziewczynki,  rówieśnicy naszych uczniów. Po zakończonym  spektaklu na  twarzach małych widzów było widać  poczucie zadowolenia  z tego, że  mogli poznać  wzruszające losy samotnej dziewczynki, dla której śmierć była spełnieniem.

Skip to content