RZĄDOWY PROGR...

  • Dołącz do nas

RZĄDOWY PROGRAM LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

 

Szkoła Podstawowa w Szropach przystąpiła do Rządowego Programu Laboratoria Przyszłości.

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, której celem jest rozwijanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. Program zakłada doposażenie szkół podstawowych i ogólnokształcących szkół artystycznych, prowadzonych przez jednostki samorządowe, w nowoczesne narzędzia i pomoce dydaktyczne, potrzebne w kształtowaniu i rozwijaniu zdolności manualnych i technicznych, a także samodzielnego i krytycznego myślenia. Główny nacisk położony jest tu na rozwój kompetencji w szeroko rozumianej tematyce STEAM (nauka, technika, inżynieria, sztuka, matematyka).

Misją programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Uczniowie uczyć się będą poprzez eksperymentowanie i zdobywając w ten sposób praktyczne umiejętności.

@LaboratoriaPrzyszlosci

Rok szkolny 2021/2022

RZĄDOWY PROGRAM „LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI” przeznaczony na wyposażenie szkolnych laboratoriów w Szkole Podstawowej im. F. Łoyki w Szropach na kwotę 60.000,00

1. Mikrokontroler z funkcją robota 4
2. Zestaw okularów  ClassVR

4 szt.

1
3. Licencja do portalu wirtualnych lekcji 1
4. Drukarka 3D 1
5. Aparat cyfrowy z funkcją kamery 1
6. Maszyna do szycia 2
7. Robot dron edukacyjny 1
8. Zestaw kulinarny 2
9. Kuchenka elektryczna 1
10. Lodówka 1
11. Robot wielofunkcyjny 1
12. Zestaw narzędzi ucznia 1
13. Zestaw Robot PhotonEdu 2
14. Zestaw nagłaśniający 1
15. Słuchawki nauszne 18
16. Komputerowy zestaw słuchawkowy 2
17. Pozostałe pomoce dydaktyczne

@LaboratoriaPrzyszlosci 

DZIAŁANIA SZKOŁY

Realizacja programu „Laboratoria przyszłości” – 30 września 2022 r.

Realizacja programu „Laboratoria przyszłości” – 03 października 2022 r.

Realizacja programu „Laboratoria przyszłości” – 17 października 2022 r.

Realizacja programu „Laboratoria przyszłości” – 14 listopada 2022 r.

Realizacja programu „Laboratoria przyszłości” – 25 listopada 2022 r.

Realizacja programu „Laboratoria przyszłości” – 28 listopada 2022 r.

Skip to content