Realizacja pr...

  • Dołącz do nas

Realizacja projektu „Piękna nasza Polska cała”……… 14 września 2018 r.

W dniu 14.09.2018 r. odbyły się zawody sportowe dla klas IV – V pt: BIAŁO- CZERWONI realizowane w ramach Międzynarodowego Projektu „Piękna nasza Polska cała”.

Uczestnikami zawodów byli wszyscy chętni uczniowie z klasy IVa i IVb oraz  z klasy V.  Warunkiem uczestnictwa w zawodach było posiadanie w dniu zawodów stroju sportowego w  barwach narodowych oraz wyrażenie pisemnej zgody rodziców na udział dziecka w zawodach.

Cele zawodów:

– wdrażanie dzieci do aktywnego spędzania czasu wolnego

– kształtowanie tożsamości narodowej dzieci

– wzmacnianie poczucia radości i dumy z bycia Polakiem

– uczenie dzieci zdrowej sportowej rywalizacji

– integracja klas na nowym etapie kształcenia

– rozwijanie ogólnej sprawności ruchowej

Konkurencje :

  1. Lot na miotłach – bieg z miotłą pomiędzy nogami slalomem z ominięciem pachołków.
  2. Męczenie krowy – skoki na „piłce krówce„
  3. Rzut kaloszem do celu
  4. Bieg na trzech nogach– pokonanie wytyczonego dystansu w parach ze związaną wewnętrzną nogą
  5. Test myśliwego – wyznaczona osoba z każdej klasy jest myśliwym. Reszta dzieci mocuje ogon z szarfy za spodenki. Na ustalony sygnał dzieci rozbiegają się na wyznaczonym terenie a myśliwi starają się zdobyć jak największa liczbę ogonów.
  6. Bieg na drewnianych nogach – bieg z piłką do siatkówki trzymaną pomiędzy udami.
  7. Akcja gaszenia pożaru – bieg z pokonywaniem przeszkód
  8. Bieg w podskokach – pokonywanie wyznaczonego dystansu skacząc przez skakankę.
  9. Czarodziejski kapelusz- dzieci losują po jednym pytaniu z kapelusza i odpowiadają na wylosowane pytanie zarówno z wiedzy ogólnej o świecie, patriotycznej jak i edukacji szkolnej. Za prawidłową odpowiedź otrzymują słodką nagrodę.

Uczniowie zmagający się w konkurencjach sportowych i wiedzy ogólnej mogli liczyć na spore wsparcie kolegów i koleżanek z innych klas oraz grup przedszkolnych, którzy z kolorowymi pomponami im kibicowali. Ponadto w miłej atmosferze przy dźwiękach muzyki słychać było głośne okrzyki i poklaskiwanie zagrzewające do rywalizacji w myśl zasady Fair Play oraz wesołej zabawy sportowej.

Organizatorem zawodów sportowych była p. M. Czerwińska, a współorganizatorką p. Izabela Kulik.

IMG-20180916-WA0015 IMG-20180916-WA0014 IMG-20180916-WA0013 IMG-20180916-WA0012 IMG-20180916-WA0011 IMG-20180916-WA0063

Skip to content