Przygotowania...

  • Dołącz do nas

Przygotowania do Świąt Wielkanocnych w ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM –

W Naszej grupie  dzieci intensywnie przygotowywały się do Świąt Wielkanocnych, poznały zwyczaje związane z tymi świętami, uczyły się wierszy i piosenek o Wielkanocy. Dzieci  przygotowania do Świąt Wielkanocnych postanowiły zacząć od posiania rzeżuchy  wielkanocnej. Dzieci również samodzielnie wykonywały palmy. Jednym z wielkanocnych zwyczajów jest także przygotowanie koszyka wielkanocnego, a więc pokarmów, które po święceniu znalazły się na naszych stołach w Wielką Niedzielę. Dzieci rozpoznawały pokarmy, które powinny znaleźć się w koszyku. Przedszkolaki stworzyły wiele prac plastycznych o tematyce świątecznej. Każdy ozdabiał również styropianowe pisanki  w motywy świąteczne, a także wykonywał ozdoby świąteczne. Dzieci  
pracowały przy tym bardzo skrupulatnie,  wkładając w swoje wytwory wiele serca i wysiłku. Wszystko po to, by jak najpiękniej uczcić nadchodzące Święta Wielkanocne.
ZDROWYCH I WESOŁYCH ŚWIĄT!!!

Skip to content