Powiatowy Kon...

  • Dołącz do nas

Powiatowy Konkurs Matematyczny – 21 kwietnia 2018 r.

21 kwietnia 2018 r. w  Szkole Podstawowej nr 2 w Sztumie spotkali się najzdolniejsi uczniowie ze szkół powiatu sztumskiego, aby uczestniczyć w  Powiatowym Konkursie  Matematycznym ,,Liczę, doświadczam, eksperymentuję”. Naszą szkołę (po odbytych wewnętrznych klasowych konkursach) reprezentowali szkolni mistrzowie: Franciszek Lato – uczeń klasy II i Mikołaj Duszyński – uczeń klasy IIIb. Obaj otrzymali wyróżnienia. „Wszyscy uczestnicy sprostać musieli bardzo trudnym zadaniom. Między innymi odczytywali szyfr, rozwiązywali sudoku, planowali wydatki, gromadzili oszczędności, a także przeliczali trójkąty, wagony, kawałki tortu i inne bardziej lub mniej typowe elementy matematycznych zadań.” Uczniom gratulujemy, a rodzicom dziękujemy za poświęcony czas i zorganizowanie dowozu swoich pociech na konkurs.

Zapraszamy do galerii zdjęć…..

Skip to content