Podsumowanie ...

  • Dołącz do nas

Podsumowanie zbiórki makulatury przeprowadzonej przez uczniów w ramach akcji Polskiej Misji Humanitarnej- „ Studnia dla Sudanu”.

Podsumowanie zbiórki makulatury przeprowadzonej przez uczniów w ramach akcji Polskiej Misji Humanitarnej- „ Studnia dla Sudanu”.

W okresie od stycznia do maja 2015r. Uczniowie kl.5 (wych. mgr Małgorzata Czerwińska)prowadzili systematyczną zbiórkę makulatury. Do przeprowadzenia akcji przygotowywali się już od listopada 2014 r. Zrobili plakaty informujące o zbiórce, a także przedstawili dramatyczną sytuację ludzi w południowym Sudanie, gdzie większość mieszkańców nie ma dostępu do wody pitnej. Organizowana zbiórka makulatury miała na celu pozyskać chociaż część środków na budowę studni głębinowej w tym obszarze świata.

Przez pięć miesięcy , w każdą środę przyjmowali od uczniów makulaturę, którą następnie oddano do skupu, a otrzymane pieniądze przelano na konto Polskiej Misji Humanitarnej. Zebrano łącznie 195 kg,  za które uzyskano 30 zł.

Wszystkim którzy włączyli się do akcji bardzo dziękujemy!!! 

001002

Skip to content