Podsumowanie ...

  • Dołącz do nas

Podsumowanie akcji zbiórki karmy dla Stowarzyszenia „Reks” w Malborku….

W dniu 09.10.2014 r. w naszej szkole odbyło się niecodzienne wydarzenie, ale zanim do tego doszło…

Z okazji trwającego „Światowego Tygodnia Zwierząt” w dniach 06.-09.10. odbyła się zbiórka karmy dla bezdomnych psów i kotów przebywających pod opieką Malborskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt REKS, które działa na rzecz humanitarnego traktowania zwierząt.

…W czwartek zaprosiliśmy do szkoły specjalnego gościa, p. Krystynę Panek, która jest wolontariuszką Stowarzyszenia REKS. W trakcie spotkania odbyła się prezentacja z okazji trwającego Światowego Tygodnia Zwierząt, oglądaliśmy filmiki z zabawnymi zwierzętami w roli głównej i słuchaliśmy o nich piosenek w wykonaniu Majki Jeżowskiej oraz KOCIO MI.

Po prezentacji głos zabrał nasz gość. Rozmawialiśmy o ciepłych budach, wodzie i jedzeniu, za krótkich łańcuchach i braku obroży, sterylizacji oraz o możliwości adopcji porzuconego psa lub kota. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele okazali, iż mają wielkie współczucie dla bezdomnych, porzuconych zwierząt. Wspólnie zebraliśmy 41 kg karmy!!!

Najwięcej głodnych brzuszków zapełniła klasa IV, która za swoje serce otrzymała słodki upominek – niespodziankę.

Dyplom uznania dla klasy IV

Zapraszamy do galerii zdjęć ….

Skip to content