"Ogólnopolski...

  • Dołącz do nas

„Ogólnopolskie Forum Ekonomiczne Młodych” – Warszawa 21 maja 2022 r.

Aż 77 tysięcy uczniów z całej Polski wzięło udział w ogólnopolskim programie „Ekonomia na co dzień”. Jednak tylko 33 z nich zostało zakwalifikowanych do finału Forum Ekonomicznego Młodych, które odbyło się w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Wśród nich Emilia McArthur, Franciszek Lato, Aleksander Wieliczko. Nasi szóstoklasiści, choć byli jedną z najmłodszych grup uczestniczących w Forum, wspaniale zaprezentowali szkolny projekt pod hasłem „Ekonomiczna gra terenowa” celem którego było wykorzystanie TIK (technologie informacyjno-komunikacyjne) w edukacji ekonomicznej uczniów klas 4 i 5 oraz budowanie postaw patriotycznych małej ojczyzny. Udział w Festiwalu Kreatywności, zaprojektowanie i ich ekspozycja wystawiennicza robiła wrażenie, a wiedza nie odbiegała od wiedzy innych zespołów. Nasza drużyna wróciła spełniona, bo bogatsza o cenne doświadczenia z zakresu wystąpień publicznych, wiedzę z zakresu ekonomii, nowe przyjaźnie oraz tytuł finalisty Ogólnopolskiego Forum Ekonomicznego Młodych.
BRAWO, BRAWO, BRAWO …………..
Krótki opis zadania:
Uczniowie klasy 6 przygotowali dla klas czwartych i piątych grę terenową na terenie miejscowości oraz powiatu w której znajduje się szkoła. Zadania w zakresie edukacji ekonomicznej tj. Bezpieczeństwo w sieci zostały umieszczone w postaci kodów QR. Klasy wraz z opiekunem otrzymały mapę z zaznaczonymi orientacyjnymi punktami, w których mogą być ukryte kody QR, a jednocześnie w najciekawszych historycznie miejscach. Wszystkie drużyny musiały znaleźć wszystkie punkty i rozwiązać zadania pod nimi umieszczone. Wygrywały te drużyny, które wykonały zadania najszybciej i najbardziej poprawnie. Wręczenie nagród odbyło się na apelu podsumowującym Pierwszy Dzień Wiosny w Szkole.
/Piotr Nowosielski/

Skip to content