OGÓLNOPOLSKI ...

  • Dołącz do nas

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRAW DZIECKA – 16 listopada 2016 r.

W dniu 16. listopada pani sekretarka odebrała list od Pana Marka Michalaka.

Pan Marek Michalak jest Rzecznikiem Praw Dziecka w Polsce. Pan Rzecznik w liście nawiązał do  OGÓLNOPOLSKIEGO DNIA PRAW DZIECKA – obchodzonego już trzeci  rok z rzędu w dniu  20. listopada.

W nawiązaniu do listu pana Rzecznika – i aby zaakcentować wagę praw dzieci – w szkolnej świetlicy odbyło się spotkanie podczas którego wspólnie szukaliśmy odpowiedzi na pytanie zadane przez pana Marka Michalaka: „Które prawo jest dla Ciebie najważniejsze?”

Dzieci wspólnie z panią Małgorzatą Czerwińską i Dorotą Belzyt obejrzały filmy edukacyjne  dotyczące Praw Dziecka: „Nie daj się!”, „Rodzaje przemocy”, „W domu”, „Siecio-zagrożenia”, „Wykorzystywanie seksualne”, „Co dalej”, „Wykręć numer”, „Nasze prawa”. Później porozmawialiśmy o naszych spostrzeżeniach, dzieci miały kilka pytań, na które wspólnie poszukaliśmy odpowiedzi.

Dzieci wyszły ze spotkania bogatsze o wiedzę, która jest podstawą ich funkcjonowania zarówno w szkole jak i w domu.

W galerii jest kilka zdjęć z naszego spotkania 🙂

Skip to content