Obchody "Świą...

  • Dołącz do nas

Obchody „Świąt Majowych” w szkole – Oddział przedszkolny – 30 kwietnia 2021 r.

ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY
– ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA –
W Naszym Oddziale Przedszkolnym dbamy,  by dzieci poznawały swoją Ojczyznę, jej symbole i tradycje, a święta państwowe takie jak 2 maja- Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święto Konstytucji 3 Maja są doskonałą okazją, by uczcić barwy ojczyste i symbole narodowe.
W dniu 30 kwietnia  2021 r. obchodziliśmy w naszym Oddziale Przedszkolnym rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Głównym celem uroczystości było upamiętnienie rocznicy uchwalenia Konstytucji oraz rozwijanie poczucia przynależności narodowej u naszych „ Małych Patriotów.” W tak ważnym dniu Dzieci prezentowały się niezwykle uroczyście w galowych strojach, ozdobionych kotylionami w barwach ojczystych. Podkreślając wagę naszych symboli narodowych: Godła, Flagi, Hymnu oraz znaczenia Ojczyzny w naszym życiu – Przedszkolaki z powagą i dumą zaprezentowały program patriotyczny o Polsce. Nie zabrakło tekstów literackich i pieśni o naszej Ojczyźnie oraz recytacji  wierszy: „ Kto ty jesteś?” i „ Powiewa flaga”. Upamiętniając rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, wszystkie Przedszkolaki z wielką powagą zaśpiewali Hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego.” Dzieci z Naszej Grupy wykonywały również rysunki, chorągiewki, malowały godło i flagi, a także słuchały legend o powstaniu państwa polskiego.  Odbywały się również pogadanki i prezentacje multimedialne (film edukacyjny IPN pt. ,,Polskie symbole narodowe”) o treściach patriotycznych.  W sali zajęć i na korytarzach pojawiły się interesujące kąciki patriotyczne , wystawy prac dzieci i odświętne biało – czerwone dekoracje. Było przepięknie, wzruszająco i uroczyście. Dzieci przeżyły lekcję patriotyzmu i miłości do kraju ojczystego, która na długo pozostanie w pamięci naszych „Małych Polaków”.

 

KONSTYTUCJA 3 maja filmik

Skip to content