Obchody Dnia ...

  • Dołącz do nas

Obchody Dnia Niepodległości w szkole – 06 listopada 2014 r.

Moje wrażenia z uroczystego apelu z okazji Święta Niepodległości:

 

Dnia 6 listopada odbył się w naszej szkole Dzień Niepodległości. Uczniowie klasy szóstej przygotowali krótki, ale ciekawy apel. Opowiadali o rozbiorach Polski i jak ona odzyskała niepodległość w 1918 roku. Śpiewaliśmy pieśni patriotyczne takie jak „Piechota” czy  „Pierwsza Brygada”.

Autor: Julia Michniewicz, klasa V

 

Dnia 6 listopada  w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Niepodległości. W stołówce zebrali się wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły. Wszystkich poruszyło to jak uczniowie klasy VI opowiadali o rozbiorach Polski. Nawet Ci najmłodsi pamiętali o tym Święcie. Polska  straciła swoją Niepodległość  w 1795 r. Na apelu wszyscy zebrani śpiewali pieśni patriotyczne, między innymi „Piechota” i „Pierwsza Brygada”. Wszyscy słuchali w skupieniu.  Ten apel pozostanie w naszej pamięci. Myślę, że  nikt nie będzie się wypierał swojego kraju. Ja będę zawsze pamiętać o tym święcie i myślę że Wy też.

Autor: Julia Łukasik, klasa IV

 

Dnia 06.11.2014 odbył się apel z okazji Święta Niepodległości. Uczniowie klas starszych przygotowali prezentację na temat Odzyskania Niepodległości . Śpiewane były pieśni patriotyczne. Ostatecznie Polska straciła swoją Niepodległość po trzecim rozbiorze Polski , który odbył się w 1795. Od tego czasu Polska została  podzielona na trzy całkiem inne kraje. Uczniowie , którzy przygotowali prezentacje opowiadali o tym jak zaciekle broniono naszego kraju . Opowiadali również o tym jak polskie dzieci przez czas rozbiorów musiały zachowywać się bardzo grzecznie i mówić w języku niemieckim , rosyjskim .

Autor: Zuzanna Sawińska, klasa IV

 

W dniu 06 listopada 2014 r. odbył   w  naszej szkole apel   z okazji  Święta  Niepodległości.

Bardzo ciekawe były   patriotyczne  piosenki.

Autor: Julia Mettel , klasa III

 

Ten apel był bardzo ciekawy . Słuchalismy wiersze i piosenki przygotowane przez kl. O.  Śpiewaliśmy pieśni patriotyczne . O tym apelu mogę powiedzieć,  że był bardzo ciekawy jako przedstawienie.  Apel odbywał się 6 listopada 2014 roku.  Klasa  szósta opowiadała o rozbiorach Polski,  a także o drodze Polski do wolności.

Autor: Julia Willma, klasa III

 

Zapraszamy do galerii zdjęć

Skip to content