Obchody 100-l...

  • Dołącz do nas

Obchody 100-lecia Niepodległej Polski – 09 listopada 2018 r.

„11 listopada 1918 roku to ważna data dla Polski. Właśnie mija 100 lat od wydarzeń, dzięki którym teraz żyjemy w wolnym kraju. Kilka pokoleń Polaków żyjących pod zaborami walczyło o wolność, dbając jednocześnie o polską kulturę, polską historię, polski język. Im wszystkim zawdzięczamy wolność, poczucie dumy narodowej, możliwość pielęgnowania tradycji oraz honorowania bohaterów.”

Uroczystość obchodów 100-lecia Niepodległej Polski w naszej szkole miała miejsce w piątek 9 listopada 2018 r. Tygodnie poprzedzające tą uroczystość w związku  z realizacją projektu „Piękna nasza Polska cała” były okazją do nauki patriotyzmu, okazywania szacunku symbolom narodowym, oddawania czci bohaterom.

O godzinie 9:00 – Krakowiak – taniec wykonany przez uczniów klasy pierwszej – rozpoczął pierwszą część uroczystości, którą przygotowali uczniowie klas O-III. Przedszkolaki z grup Oa i Ob przygotowały bogaty program artystyczny z recytacjami, tańcem, śpiewem i scenografią. Następnie uczniowie klas II-III zaprezentowali spektakl poetycko-muzyczny, który zakończyła wspólnie odśpiewana piosenka „Kocham Cię Polsko”.

O godzinie 11:11 wszyscy uczniowie naszej szkoły, nauczyciele, pracownicy niepedagogiczni oraz rodzice obecni na uroczystości zaśpiewali czterozwrotkowy hymn narodowy, włączając się tym samym w ogólnopolską akcję „Rekord dla Niepodległej”.

O godzinie 12:30 rozległy się w szkole dźwięki Poloneza, a barwny korowód tancerzy rozpoczął drugą część piątkowych uroczystości. Uczniowie klas starszych w przedstawieniu słowno-muzycznym przedstawili zarys historyczny losów naszego kraju.  Cała obecna społeczność szkolna wzięła udział w koncercie pieśni patriotycznych, do którego przygotowali się przez ostatnie tygodnie uczniowie wszystkich klas. Wszystkie uroczystości piątkowego dnia były świadectwem dziecięcego patriotyzmu i zintegrowały uczniów, nauczycieli, pracowników niepedagogicznych szkoły, rodziców i zaproszonych gości wokół muzycznych tradycji patriotycznych.

Zapraszamy do galerii zdjęć……

Skip to content