Na zaproszeni...

  • Dołącz do nas

Na zaproszenie Mikołaja Kopernika ……….

W dniu 6 maja 2015 r. na zaproszenie Mikołaja Kopernika klasa 5 udała się na wycieczkę do Fromborka. W dobrych nastrojach wyruszyliśmy z samego rana. Pierwszym punktem wycieczki było podziwianie krajobrazu i panoramy miasta z wieży widokowej. Przewodnik krótko przybliżył nam ciekawą historię miasta i okolic oraz pokazał dom Mikołaja Kopernika. Kolejnym punktem wycieczki była lekcja astronomii w  planetarium. Zwiedziliśmy ponadto wystawę poświęconą sylwetce słynnego astronoma, a także wystawę pieców kaflowych oraz sakralnej sztuki złotniczej z XIX w. Punktem kulminacyjnym wycieczki było zwiedzanie Katedry oraz wysłuchanie koncertu organowego. Pogoda nam dopisała więc udaliśmy się na przystań nad Zalew Wiślany. W drodze powrotnej odwiedziliśmy McDonald’s w Elblągu . Zadowoleni i szczęśliwi wróciliśmy do naszych domów.

Wychowawczyni klasy V: Małgorzata Czerwińska

 

Skip to content