Międzyszkolny...

  • Dołącz do nas

Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „Ortograficzne To i Owo” – Czernin – 06 kwietnia 2019 r.

Dnia 06. 04. 2019 r. w Zespole Szkół w Czerninie odbył się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „Ortograficzne To i Owo”. Konkurs był skierowany do uczniów szkół podstawowych klas IV-VIII z terenu Miasta i Gminy Sztum, Miasta i Gminy Dzierzgoń, Gminy Stary Targ, Gminy Mikołajki Pomorskie i Gminy Stary Dzierzgoń. Konkurs obejmował umiejętność  poprawnej pisowni pod względem ortograficznym i interpunkcyjnym. Składał się z różnego typu zadań: krzyżówki, uzupełnianie luk, segregowanie wyrazów w zależności od rodzaju zasad ortograficznych.
Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe w postaci gier planszowych.
Uczniowie, którzy reprezentowali naszą szkołę:
Filip Nadrowski klasa IV b
Antonina Santowska klasa V
Maciej Ozga klasa VI
Zuzanna Sawińska klasa VIII
Podczas sprawdzania prac uczniowie zagrali w „Chińczyka”. Mistrzynią gry została Antonina Santowska, która została nagrodzona grą planszową.

Zapraszamy do galerii………..

Skip to content