Klasa IVa w M...

  • Dołącz do nas

Klasa IVa w Mikoszewie – 31 maja 2019 r.

Dnia 31 maja 2019 r. klasa IV „a” uczestniczyła  wycieczce do Mikoszewa.Podczas zajęć w osadzie uczniowie poznali najważniejsze informacje o bursztynach bałtyckich oraz  ciekawostki ze świata. Poszukiwali bursztynków w piasku. W ramach warsztatów garncarskich wysłuchali krótkiej prelekcji o dawnych metodach wyrabiania garnków, a potem techniką wałeczkową wykonali różne przedmioty codziennego użytku z gliny min. kubki, miseczki. Należy dodać, że byli bardzo zaangażowani podczas wykonywania swojej pracy. Podczas gry terenowej uczestnicy wyruszyli do lasu na poszukiwanie bursztynowych skarbów. Byli wyposażeni w mapy topograficzne, lokalizatory gps i wykrywacze metalu. Gdy drużyny wróciły z bursztynowymi skarbami, kierowca zawiózł dzieci na plażę do Stegny, by mogły skorzystać z zabawy na piasku. Na koniec dzieci posmakowały pysznych lodów w kawiarni przy plaży.

Zapraszamy do galerii……

Skip to content