Klasa III na ...

  • Dołącz do nas

Klasa III na wycieczce…………… Lubiana, Będomin

Dnia 27 września 2016 r. uczniowie kl. III oraz kilkoro uczniów ze starszych klas wraz z wychowawcami udali się do Zakładów Porcelany Stołowej „Lubiana”. Przedsiębiorstwo to znajduje się w Łubianie koło Kościerzyny. Jest to druga w Europie pod względem wielkości fabryka. Pracuje w niej ponad 1400 osób. Rocznie produkuje się tam około 1300 ton porcelany. Uczniowie mieli możliwość zwiedzania fabryki oraz zapoznania się z tajnikami powstawania wysokiej jakości porcelany ,która jest eksportowana m.in. do Włoch, Francji, Niemiec, Hiszpanii, Belgii, Grecji, USA, Danii, Węgier, Portugalii, Kanady, Szwecji ,Finlandii i Wielkiej Brytanii. Po zwiedzeniu fabryki wszyscy udali się do sklepu w , którym zakupili piękne porcelanowe pamiątkowe wyroby; kubki, talerzyki i filiżanki.

W drodze powrotnej uczniowie odwiedzili Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie. Właśnie tam urodził się twórca hymnu narodowego Józef Wybicki. Obecnie mieści się tam jedyne na świecie Muzeum Hymnu Narodowego. Dzięki tej wizycie uczniowie poznali życie i działalność publiczną Józefa Wybickiego oraz okoliczności powstania „Mazurka Dąbrowskiego”.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy wycieczki posilili się pysznym domowym obiadem, który był podany na terenie zwiedzanego obiektu. Troszkę zmęczeni wrażeniami , ale wszyscy szczęśliwi wrócili do domu.

Organizator wycieczki: p. Monika Bajkowska, współorganizator: p. Karolina Mettel.

Zapraszamy do galerii zdjęć…….

Skip to content