GMINNE DOŻYNK...

  • Dołącz do nas

GMINNE DOŻYNKI 2008 W SZROPACH

Nasza miejscowość gościła na gminnych dożynkach rolników i władze samorządowe gminy Stary Targ oraz powiatu. Uroczystości dożynkowe uświetnił jubileusz 60-lecia naszej Ochotniczej Straży Pożarnej.Obchody dożynkowe rozpoczęto na boisku szkolnym dożynkową mszą polową. Zgodnie z tradycją bochny dożynkowego chleba zostały poświęcone i trafiły do uczestników dożynek. Szkolny zespół „Menuet” prowadził dożynkowy orszak.Uczniowie naszej szkoły w oczekiwaniu na występy artystyczne.Uroczystości dożynkowe trwały do późnych godzin wieczornych. Wszystkim obecnym na dożynkach dopisywały wyśmienite humory. A pogoda? Jak na jesienną porę wspaniała, jak na zamówienie. Widocznie rolnicy, strażacy i mieszkańcy naszej gminy na nią zasłużyl.

Skip to content