Obchody 70-le...

  • Dołącz do nas

Obchody 70-lecia istnienia Szkoły Podstawowej w Szropach

W dniu 20 maja 2016 r. obchodziliśmy 70-lecie istnienia naszej szkoły. Od samego rana spoglądaliśmy na niebo i wyglądaliśmy słońca…….. Naszą uroczystość zaplanowaliśmy na świeżym powietrzu i najmniejszy psikus aury mógł nam ją zepsuć…. Ale widocznie jesteśmy szczęściarzami. Słońce z czasem wyszło i towarzyszyło nam do samego końca.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w naszym miejscowym kościele. Mszę odprawił  ksiądz Przemysław Ciechanowski – proboszcz naszej parafii. Po mszy wszyscy udali się na plac przed szkołą, gdzie rozpoczął się dalszy ciąg uroczystości.

Charakter uroczystości podkreślił tradycyjnie, w wykonaniu naszych uczniów, „Polonez”, który po inauguracyjnym przemówieniu dyrektor szkoły Teresy Skolimowskiej oficjalnie otworzył Obchody. Następnie miało miejsce  odsłonięcie kamienia upamiętniającego 70 lat istnienia szkoły, złożenie wiązanki pod popiersiem naszego patrona oraz posadzenie pamiątkowego dębu. Wszystkich przybyłych zapoznano z historią naszej szkoły podczas  części artystycznej przygotowanej przez uczniów.

Naszą uroczystość zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku, przedstawiciele Kuratorium Oświaty – Delegatury w Tczewie, przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Sztumie, władze Urzędu Gminy w Starym Targu, osoby zaprzyjaźnione ze szkołą, byli dyrektorzy i nauczyciele, absolwenci, rodzice uczniów i mieszkańcy naszej miejscowości.

Zapraszamy do bogatej galerii zdjęć:

Gorączka przygotowań do obchodów 70-lecia szkoły……

70-lecie obchodów szkoły – obiektyw pierwszy

70-lecie obchodów szkoły – obiektyw drugi

70-lecie obchodów szkoły – obiektyw trzeci

70-lecie obchodów szkoły – „Fotografia Ewelina Zielińska”

Skip to content