Dzień Ziemi w...

  • Dołącz do nas

Dzień Ziemi w Oddziale Przedszkolnym – 22 kwietnia 2021 r.

Co roku 22 kwietnia, na całym świecie obchodzone jest wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym ważnym dniu powinniśmy wszyscy, choć przez chwilę pomyśleć o planecie, na której żyjemy i o otaczającej nas przyrodzie.
Nasze Przedszkolaki także uczą się, jak żyć ekologicznie. Dziś szczególnie zastanawiały się jak chronić nasz wspólny dom – Ziemię, jak pomóc naszej planecie, aby ten wspólny dom stał się czysty, zdrowy i piękny. Dzieci wykonywały prace plastyczne i plakaty z okazji Dnia Ziemi.  Wcieliły się w role ogrodnika i przesadzały kwiatki. Zadbały o porządek i czystość na terenie szkoły, zbierając  oraz segregując odpady.  Tegoroczne obchody odbyły się pod hasłem: ,,Choć przedszkolak nie jest duży, to przyrodzie wie, jak służyć.”. Towarzyszył nam piosenki, wiersze, tańce i pląsy. Dzieci rozwiązywały zagadki i naprawdę trudne zadania. Okazało się, że przedszkolaki świetnie znają problematykę ekologiczną i wszyscy otrzymali ogromne brawa oraz okolicznościowe dyplomy.

Skip to content